Nokautujący sukces zawodników MUKS Choy Lee Fut na XX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wushu

W dniach 20-22.06.2014r. w nowoczesnej hali Obiektów Sportowych Zespołu Szkół Nr 79 przy ulicy Wiertniczej w Warszawie odbyły się XX Międzynarodowe Mistrzostwa  Wushu Oraz XI Grand International Wushu Festiwal.  Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Związek Wushu. Impreza objęta była patronatem honorowym przez Ambasadora Chin w Polsce. W tegorocznych zawodach udział wzięło około 280 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Podczas dwu-dniowych zawodów rozegrano 74 konkurencje form tradycyjnych i sportowych (łącznie 430 występów). W zawodach brali udział również zawodnicy z Rosji, Białorusi oraz Słowacji. Większość konkurencji stała na bardzo wysokim poziomie sportowym, a o zwycięstwie często decydowały setne ułamki punktu. Również nasz klub MUKS Choy Lee Fut  wystawił 23 osobową reprezentację, w trzech kategoriach, jedna z nich to formy tradycyjne w których zmierzyli się zarówno juniorzy jak i seniorzy( tutaj nasi zawodnicy mieli aż 110 startów)  pozostałe dwie to konkurencje walk w  qingda w lekkim kontakcie oraz walki sanda w pełnym kontakcie. Zawodnicy reprezentujący Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Choy Lee Fut łącznie zdobywając  85 medali (41 złotych, 30 srebrnych, 14 brązowych) odnieśli nokautujący  sukces, byli zdecydowanie najlepsi w formach tradycyjnych.  W tej konkurencji zawodnicy zdobyli 69 medali (34 złote, 24 srebrne, 11 brązowych) natomiast w walkach 16 medali (7 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe). Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Choy Lee Fut  na co dzień trenują w Centrum Szkoleniowym Chan Family Choy Lee Fut na Polskę, prowadzonym przez mistrza Grzegorza Ciembroniewicza, przedstawiciel wielkiego mistrza dr Chan Yong Fa. Mistrz Grzegorz Ciembroniewicz od lat pelni funkce trenera reprezentacji Polski w formach  tradycyjnych przy Polskim Związku Wushu  Zawodnicy Klub Muks Choy Lee Fut to reprezentanci Polski w formach tradycyjnych oraz walkach qingda na Mistrzostwach Świata i Europy.

W kategoriach najmłodszych świetnie spisali się Majerowicz Olga, Stachura Alicja, Parzych Emilia, Płatek Filip, Postawa Tomasz, Gregoraszczuk Franek, Czernecki Filip, Litwic Aleksander, Henning Maksymilian oraz Michałek Gerard, którzy zdobyli kolejno złote i srebrne medale w formach tradycyjnych w kategorii wiekowej poniżej 9 lat oraz 9-11 lat. Dla kilku z nich był to pierwszy start na tak prestiżowej imprezie. Bardzo udanym występem mogą pochwalić się Ostaszewska Aleksandra, Miłosz Dobosz oraz Domagała Konrad, którzy wystartowali w kategorii wiekowej od 12 do 14 lat. Aleksandra zdobyła łącznie 6 medali w tym cztery złote i dwa srebrne, Miłosz 7 medali, 3 złote oraz 4 srebrne.  Świetnym występem może pochwalić się również Oramus Bartosz, który w kategorii wiekowej od 15 do 17 lat zdobył 4 złote medale.

Grupę seniorów reprezentowali przede wszystkim Mistrzowie Polski, Medaliści Mistrzostw Europy i Świata w tradycyjnym Bushu i walkach qingda:  Ewa   Ciembroniewicz, Kinga Dolecka, Krzysztof Rodek, Sebastian Oleszczuk i Bartosz Lubryczyński .  Bardzo dobrze wypadła  nasza najbardziej utytułowana i doświadczona najbardziej utytułowana zawodniczka, reprezentantka Polski w Wushu, kilkukrotna Mistrzyni Świata i Europy w formach tradycyjnych, Ewa Ciembroniewicz, która zdobyła łącznie 6 medali, w tym 3 złote oraz 3 srebrne.  Świetnie spisała się również Kinga Dolecka, która również zdobyła 6 medali (  3 złote i 2 srebrne)  w występach indywidualnych oraz  1 złoty w występie w formach podwójnych z Krzysztofem Rodkiem . Grupę seniorów reprezentowali:  Krzysztof Rodek, Sebastian Oleszczuk oraz Bartosz Lubryczyński, którzy kolejno zdobyli 7 medali w tym 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy- Krzysztof, 7 medali w tym 3 złote i 4 brązowe- Sebastian oraz 1 złoty i 1 brązowy- Bartosz. Wszyscy seniorzy zaprezentowali świetna formę, potwierdzając tym intensywne przygotowania do udziału w Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego, które mają być rozegrane w październiku w Chinach.

Czekaja nas jeszcze dwie imprezy, które mają być zorganizowane w Krakowie: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Choy Lee Fut oraz Puchar Polski w Formach Tradycyjnych i Qingda.

Wszystkie występy były to bardzo emocjonujące. Zawodnicy wykazali się odwagą, walecznością, wytrwałością, pokazali swoje najlepsze umiejętności oraz pochwalili się bardzo dobrą technikę. Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Choy Lee Fut po raz kolejny udowodnili swoją dominację w konkurencjach form tradycyjnych. Mimo osłabionego składu drużyny (tym razem zabrakło Joanny Romańskiej, Piotra Stachowicza, Jakuba Leszczyńskiego, Marzeny Pierzchały, Ewy Barszczewskiej– utytułowanych zawodników mistrzów Polski, medalistów mistrzostw europy i świata w kategoriach juniorów ). Tegoroczny wręcz nokautujący pozostałe ekipy sukces jest większy niż rok temu, gdzie na XIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy zdobył 70 medali.

Bardzo pomyślnymi i startami mogą pochwalić się zawodnicy występujący  w walkach w lekkim kontakcie- qingda oraz w pełnym kontakcie- sanda. Tutaj ich łączy rezultat to 7 złotych medali, 6 srebrnych oraz 3 brązowe. Wśród juniorów na najwyższym podium stanęli m.in. Gerard Michałek, Konrad Domagała, Maksymilian Hennig, Krzysztof Szuba, Diana Parzych, Emilia Parzych. Srebrne i brązowe medale zdobyli Szymon Szwajcowski, Aleksander Litwic, Piotr Szuba, Filip Płatek oraz Mikołaj Falkiewicz zaś wśród seniorów tytuł Mistrza Polski w kategorii walk qingda wywalczył Karol Dudek, srebrnym medalem może pochwalić się Bartłomiej Guzik a brązowym Dominika Hennig. W kategorii walk qingda w lekkim kontakcie wśród seniorów na wyróżnienie zasługuje Andrzej Błaszczyk.

Dobre przygotowanie fizyczne oraz wszechstronność wytrenowania sprawia, że zawodnicy oraz klub zasługuje na uznanie. Dzięki temu Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Choy Lee Fut  otrzymał symboliczny Puchar dla Najlepszego Klubu. Indywidualne tytułowe osiągnięcia zawodników przedstawiają się następująco: Krzysztof Rodek – Najlepszy Zawodnik w Formach Tradycyjnych, Sebastian Oleszczuk – Najlepszy Zawodnik w Formach Tradycyjnych, Kinga Dolecka – Najlepsza Zawodniczka w Formach Tradycyjnych, Aleksandra Ostaszewska – Najlepsza Zawodniczka w Formach Tradycyjnych w kategorii 12-14 lat, Filip Płatek – Najlepszy Zawodnik w Formach Tradycyjnych w kategorii do lat 12, Konrad Domagała – Najlepszy Zawodnik w Qingda w kategorii do lat 17.

Udany start zawodników, to również zasługa wytrwałości i pracy szkoleniowców. Wielkie podziękowania należą się również naszym trenerom klubowym: mistrzowi Grzegorzowi Ciembroniewiczowi, Joannie Skamla, Ewie Ciembroniewicz, Henrykowi Piwowarowi z Krakowa, Januszowi Koryczanowi z Olkusza , oraz Adamowi Mirkiewiczowi z  Zielonej Góry, za zaangażowanie i wkład w przygotowanie drużyny do tej imprezy sportowej. Wielkim zaangażowaniem wykazał się Krzysztof Rodek który oprócz startów w formach tradycyjnych pelnił funkcje trenera asystenta przy walkach oraz Beata Oleszczuk, która pełniła funkcje trenera asystenta przy startach juniorów w formach tradycyjnych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych, bardzo dobrych startów i życzymy kolejnych, tak samo owocnych osiągnięć. Gorąco dziękujemy wszystkim zawodnikom za poświęcenie i wysiłek włożony w uzyskanie tak wspaniałych wyników. Dziękujemy również wszystkim instruktorom i trenerom oraz rodzicom, bez których pomocy i zaangażowania nie byłoby możliwości uzyskania tak wspaniałych osiągnięć.