Kadra trenerska

Sifu Grzegorz CiembroniewiczNasza kadra instruktorska składa się z grupy wykwalifikowanych instruktorów kung fu, którzy cały czas dbają o rozwój swoich umiejętności. Przez lata trenowała pod okiem Sifu Grzegorza Ciembroniewicza. To utytułowani zawodnicy wysokiej klasy – mistrzowie świata, Europy i Polski, należą do kadry narodowej Polskiego Związku Wushu. Posiadają państwowe uprawnienia instruktora sportu w danych dyscyplinach. Legitymują się wieloletnim doświadczeniem oraz sukcesami trenerskimi nagradzanymi przez Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Instruktorzy Kung Fu dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Ewa Ciembroniewicz

Kamil Baran

Jakub Leszczyński

Instruktorzy Tai Chi

Ewa Ciembroniewicz

 

Więcej o instruktorach:

Ewa Ciembroniewicz (Dynowska)

Trener wushu/kung fu, trener personalny, instruktor kettlebell oraz giriewoj sport, założyciel i główny szkoleniowiec Centrum Treningu Kettlebell i Giriewoj Sport Kraków, główny szkoleniowiec Akademii Młodego Wojownika Kung Fu.

Prowadzi zajęcia kung fu dla dzieci, oraz z systemów wewnętrznych: tai chi. Od 2008 posiada państwowe uprawnienia instruktora sportu w dyscyplinie Wushu, a od 2015 roku trenera w dyscyplinie Wushu w stylach tradycyjnych. Utytułowana zawodniczka o Międzynarodowej Klasie Mistrzowskiej przyznanej przez Polski Związek Wushu. Od 2005 roku członek Kadry Polski i reprezentantka Polski na zawodach najwyższej rangi.

Aktualna srebrna medalistka oraz brązowa medalistka Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego z Chin 2014.

Jest także 2-krotną mistrzynią Europy w formach tradycyjnych (III ME Wushu Tradycyjnego, Bułgaria 2015), mistrzynią świata Choy Lee Fut Kung Fu w formach – Chiny 2006, 6-krotna złota medalista V Grand Traditional Wushu Festival – Chiny 2007, aktualna mistrzyni Polski w formach tradycyjnych wushu, medalistka mistrzostw i pucharu Polski, Niemiec i Europy, aktualnie członek kadry Polski w formach tradycyjnych.
Wielokrotnie staje na najwyższym podium na Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski, zdobywa także tytuł Najlepszej Zawodniczki w kategorii seniorek 18-33 lata.

Najlepsza zawodniczka w kung fu/wushu w Polsce w latach 2007 ,2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2015 nagradzana także przez Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia sportowe, a także otrzymywała wyróżnienia za osiągnięcia szkoleniowe w 2010 i 2011 roku. Jest najbardziej utytułowaną zawodniczką kung fu/wushu w Polsce, jedną z najlepszych zawodniczek w formach tradycyjnych i sportowych w Europie. Jest także międzynarodowym sędzią w formach tradycyjnych.

Ukończyła studia wyższe pedagogiczne: specjalizacja Animacja Społeczno-Kulturalna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada uprawnienia pedagogiczne do prowadzenia zajęć z dziećmi oraz młodzieżą. Na tej samej uczelni ukończyła drugi kierunek Studia Azjatyckie. Nadal uczy się także języka chińskiego. Obecnie kontynuuje studia III-go stopnia na Wydziałowych Kulturoznawczych Studiach Doktoranckich.

Prawie od samego początku swojej kariery sportowej trenowała pod okiem Sifu Grzegorza Ciembroniewicza, uznanego i wybitnego nauczyciela systemu Choy Lee Fut oraz Luohan Qigong w Polsce. Regularnie uczestniczyła w Międzynarodowych Seminariach by podnosić swoje kwalifikacje.Przeszła szkolenia m.in. pod okiem chińskich trenerów pod kątem Wushu sportowego, między innymi przygotowując się do występów na Mistrzostwach Świata Wushu Sportowego w Kanadzie w 2009 roku. Trenowała także z reprezentacją Hong Kongu w 2010 roku.

Obecnie prowadzi Akademię Młodego Wojownika Kung Fu pełniąc funkcję managera oraz głównego szkoleniowca. Ideą jej szkoły jest nauczanie tradycyjnego kung fu stosując nowoczesne metody treningowe.

Kamil Baran

Instruktor  Kung Fu o wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, posiada stopień czarny II. Prawie od samego początku  trenował pod okiem Sifu Grzegorza Ciembroniewicza, uznanego i wybitnego nauczyciela systemu Choy Lee Fut oraz Luohan Qigong w Polsce. Od 2008 roku posiada ministerialna uprawnienia Instruktora Sportu w dyscyplinie Wushu.

Utytułowany zawodnik Polskiego Związku Wushu, przez wiele lat Reprezentant Polski na zawodach najwyższej rangi. Jego najważniejsze osiągnięcia to:

- 12th World Kuoshu Tournament, 14-15 Maj 2011, Tainan City, Taiwan
     mistrz Świata kuoshu formy ręczne, v-ce mistrz świata broń krótka
- 1st European Traditional Wushu Championships, 12-16 Kwiecień 2011, Tallin, Estonia
     v-ce mistrz Europy broń krótka, 3 miejsce broń długa
- 4th World Traditional Wushu Championships, październik 2010, Shiyan, Chiny
    v-ce mistrz Świata broń długa (włócznia), v-ce mistrz Świata formy podwójne, 3 miejsce formy ręczne
- World Traditional Kung Fu Taolu Tournament, 23 Stycznia 2010, Bruksela, Belgia
    1 miejsce broń długa, 3 miejsce formy ręczne
- 12th European Wushu Championships, 16-19 Październik 2008, Warszawa
     Mistrz Europy, V-ce Mistrz Europy
- Mistrz Polski Wushu w latach 2002 – 2011
- Mistrz Polski Kickboxing, formy style miękkie open, 5 czerwca 2010, Radlin
Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2009/2010, 2010/2011 oraz 2011/2012
Wielokrotnie wyróżniany przez Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia sportowe w latach 2004, 2005, 2008, 2009, 2010
Najlepszy zawodnik Wushu 2009, Taolu (wg rankingu Polskiego Związku Wushu)

Jakub Leszczyński

Instruktor kung fu, trener personalny, instruktor kulturystyki i sportów siłowych.

Pasjonat sportu od najmłodszego, a pasja ta przekłada się na jego rozwój zawodowy w różnych dziedzinach sportu. Aktualnie jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu. Studiuje Wychowanie Fizyczne ze specjalnością „Trener Personalny”. Jest także absolwentem Polskiej Akademii Sportu uzyskując uprawnienia Instruktora Sportu o specjalności w Kulturystyce i szeroko pojętych ćwiczeniach siłowych. W 2016 roku uczestniczył w międzynarodowym szkoleniu i konferencji „Passion, Education and Inspiration” na stadionie narodowym PGE w Warszawie poświęconym dietetyce, suplementacji sportowej, metodom treningu i psychologi sportu prowadzonym przez czołowych polskich dietetyków, psychologów, trenerów, a także fizjoterapeutów. Brał także udział m.in w wykładzie i warsztatach poświęconych „SMR- self myofascial release” – autorozluźnianiu międzypowięziowym zorganizowanym przez Black Roll Polska.

Utytułowany zawodnik klasy międzynarodowej, członek Reprezentacji Polski w KungFu/Wushu od 2012 roku. Wielokrotny Mistrz Polski Kung Fu/Wushu w fromach tradycyjnych w latach 2012-2016, czterokrotnie nagrodzony tytułem najlepszego zawodnika Taolu w Polsce przyznanym przez Polski Związek Wushu.

Mistrz i wicemistrz Europy z 2015 roku w formach ręcznych i z bronią długą – Bułgaria(Stara Zagora), wielokrotny złoty medalista i zdobywca Pucharu Polski, Niemiec, Łotwy, a także trzykrotny Mistrz krajów nadbałtyckich – Ryga 2015. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w formach z mieczem – IV Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego – Chiny 2012.

Jego największym osiągnięciem sportowym oprócz tytułu Mistrza Europy jest zdobycie dwóch złotych medali na elitarnym światowym turnieju „Moscow Wushu Stars” w Moskwie z 2016 roku.

Za osiągnięcia sportowe był nominowany do Stypendium Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także został nagrodzony pucharem dla sportowca roku 2016 przyznanym przez Radę Dzielnicy VIII w Krakowie (za osiągnięcia w 2015/2016), a także dwoma pucharami dla najlepszego młodzieżowego sportowca w 2012 i 2013 roku.

Oprócz Kung Fu trenował także lekkoatletykę pod okiem Mistrza Polski AZS w maratonie Tomasza Brachmana w klubie KS AZS AWF Kraków. Wielokrotnie brał udział w edycjach Cracovia Inter Run, Krakowskim Biegu Sylwestrowym, Grand Prix Krakowa w biegach górskich, a także wielu innych festiwalach, zawodach czy AWF-owskich Testach Coopera. Miał także swój debiut w konkurencjach sprinterskich.

Nieustannie doskonali swój warsztat pracy jako trener, sportowiec, a także miłośnik chińskiej kultury. Aktywnie bierze udział w pokazach, warsztatach czy wykładach przybliżając chińską kulturę zwłaszcza sztuki walki i taniec lwa.

Aktualnie trenuje pod okiem jednej z najlepszych zawodniczek na świecie w Kung Fu tradycyjnym i sportowym, utytułowanej kadrowiczki, głównej trenerki i założycielki Akademii Młodego Wojownika Ewy Ciembroniewicz, a przez lata był podopiecznym jednego z najbardziej uznanych na świecie trenerów, wielkiego mistrza, prekursora chińskich sztuk walki w Polsce Sifu Grzegorza Ciembroniewicza.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage: https://www.facebook.com/jakub.leszczynski.wushu/

Fotogaleria z zajęć:

_DSF4085 copy

_DSF4202