Kadra trenerska

Sifu Grzegorz CiembroniewiczNasza kadra instruktorska składa się z grupy wykwalifikowanych i licencjonowanych instruktorów kung fu choy lee fut oraz luohan qigong rodziny Chan, którzy cały czas dbają o rozwój swoich umiejętności. Przez lata trenowała pod okiem Sifu Grzegorza Ciembroniewicza oraz czynnie uczestniczyła w międzynarodowych spotkaniach z Mistrzem Chen Yong Fa. To utytułowani zawodnicy wysokiej klasy – mistrzowie świata, Europy i Polski, należą do kadry narodowej Polskiego Związku Wushu. Posiadają państwowe uprawnienia instruktora sportu w danych dyscyplinach. Legitymują się wieloletnim doświadczeniem oraz sukcesami trenerskimi nagradzanymi przez Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Ewa Ciembroniewicz

Ewa Ciembroniewicz

Jakub Leszczyński

Jakub Leszczyński

 

 

 

 

 

 

Instruktorzy Kung Fu Choy Lee Fut dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Ewa Ciembroniewicz

Jakub Leszczyński

Instruktorzy Luohan Qigong/Tai Chi

Ewa Ciembroniewicz

 

Więcej o instruktorach:

Ewa Ciembroniewicz (Dynowska)

Trener wushu/kung fu, trener personalny, instruktor kettlebell oraz giriewoj sport, założyciel i główny szkoleniowiec Centrum Treningu Kettlebell i Giriewoj Sport Kraków, główny szkoleniowiec Akademii Młodego Wojownika Choy Lee Fut. Licencjonowany instruktor Wing Sing Tong Choy Lee Fut Chen Family, instruktor Wing Sing Tong Luohan Qigong, posiada stopień czarny I.

Prowadzi zajęcia z choy lee fut kung fu dla dzieci, oraz z systemów wewnętrznych: luohan qigong, tai chi. Specjalizuje się w formach tradycyjnych choy lee fut, jej koronną dyscypliną są formy z mieczem. Od 2008 posiada państwowe uprawnienia instruktora sportu w dyscyplinie Wushu, a od 2015 roku trenera w dyscyplinie Wushu w stylach tradycyjnych. Utytułowana zawodniczka o Międzynarodowej Klasie Mistrzowskiej przyznanej przez Polski Związek Wushu.Od 2005 roku członek Kadry Polski i reprezentantka Polski na zawodach najwyższej rangi .

Aktualna srebrna medalistka oraz brązowa medalistka Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego z Chin 2014.

Jest także 2-krotną mistrzynią Europy w formach tradycyjnych (III ME Wushu Tradycyjnego, Bułgaria 2015), mistrzynią świata Choy Lee Fut Kung Fu w formach – Chiny 2006, 6-krotna złota medalista V Grand Traditional Wushu Festival – Chiny 2007, aktualna mistrzyni Polski w formach tradycyjnych wushu, medalistka mistrzostw i pucharu Polski, Niemiec i Europy, aktualnie członek kadry Polski w formach tradycyjnych.
Wielokrotnie staje na najwyższym podium na Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski, zdobywa także tytuł Najlepszej Zawodniczki w kategorii seniorek 18-33 lata.

Najlepsza zawodniczka w kung fu/wushu w Polsce w latach 2007 ,2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2015 nagradzana także przez Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia sportowe, a także otrzymywała wyróżnienia za osiągnięcia szkoleniowe w 2010 i 2011 roku. Jest najbardziej utytułowaną zawodniczką kung fu/wushu w Polsce, jedną z najlepszych zawodniczek w formach tradycyjnych i sportowych w Europie. Jest także międzynarodowym sędzią w formach tradycyjnych.

Ukończyła studia wyższe pedagogiczne: specjalizacja Animacja Społeczno-Kulturalna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada uprawnienia pedagogiczne do prowadzenia zajęć z dziećmi oraz młodzieżą. Na tej samej uczelni ukończyła drugi kierunek Studia Azjatyckie. Nadal uczy się także języka chińskiego.

Prawie od samego początku swojej kariery sportowej trenowała pod okiem Sifu Grzegorza Ciembroniewicza, uznanego i wybitnego nauczyciela systemu Choy Lee Fut oraz Luohan Qigong w Polsce. Regularnie uczestniczyła w Międzynarodowych Seminariach Mistrza Chen Yong Fa z zakresu kung fu choy lee fut Chen Family oraz Luohan Qigong Chen Family.

Przeszła także szkolenia pod okiem chińskich trenerów pod kątem Wushu sportowego, między innymi przygotowując się do występów na Mistrzostwach Świata Wushu Sportowego w Kanadzie w 2009 roku. Trenowała także z reprezentacją Hong Kongu w 2010 roku.

Obecnie prowadzi Akademię Młodego Wojownika Choy Lee Fut pełniąc funkcję managera oraz głównego szkoleniowca.

Jakub Leszczyński

Instruktor kung fu, trener personalny, instruktor kulturystyki i sportów siłowych.

Pasjonat sportu od najmłodszego, a pasja ta przekłada się na jego rozwój zawodowy w różnych dziedzinach sportu. Aktualnie jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu. Studiuje Wychowanie Fizyczne ze specjalnością „Trener Personalny”. Jest także absolwentem Polskiej Akademii Sportu uzyskując uprawnienia Instruktora Sportu o specjalności w Kulturystyce i szeroko pojętych ćwiczeniach siłowych. W 2016 roku uczestniczył w międzynarodowym szkoleniu i konferencji „Passion, Education and Inspiration” na stadionie narodowym PGE w Warszawie poświęconym dietetyce, suplementacji sportowej, metodom treningu i psychologi sportu prowadzonym przez czołowych polskich dietetyków, psychologów, trenerów, a także fizjoterapeutów. Brał także udział m.in w wykładzie i warsztatach poświęconych „SMR- self myofascial release” – autorozluźnianiu międzypowięziowym zorganizowanym przez Black Roll Polska.

Utytułowany zawodnik klasy międzynarodowej, członek Reprezentacji Polski w KungFu/Wushu od 2012 roku. Wielokrotny Mistrz Polski Kung Fu/Wushu w fromach tradycyjnych w latach 2012-2016, czterokrotnie nagrodzony tytułem najlepszego zawodnika Taolu w Polsce przyznanym przez Polski Związek Wushu.

Mistrz i wicemistrz Europy z 2015 roku w formach ręcznych i z bronią długą – Bułgaria(Stara Zagora), wielokrotny złoty medalista i zdobywca Pucharu Polski, Niemiec, Łotwy, a także trzykrotny Mistrz krajów nadbałtyckich – Ryga 2015. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w formach z mieczem – IV Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego – Chiny 2012.

Jego największym osiągnięciem sportowym oprócz tytułu Mistrza Europy jest zdobycie dwóch złotych medali na elitarnym światowym turnieju „Moscow Wushu Stars” w Moskwie z 2016 roku.

Za osiągnięcia sportowe był nominowany do Stypendium Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także został nagrodzony pucharem dla sportowca roku 2016 przyznanym przez Radę Dzielnicy VIII w Krakowie (za osiągnięcia w 2015/2016), a także dwoma pucharami dla najlepszego młodzieżowego sportowca w 2012 i 2013 roku.

Oprócz Kung Fu trenował także lekkoatletykę pod okiem Mistrza Polski AZS w maratonie Tomasza Brachmana w klubie KS AZS AWF Kraków. Wielokrotnie brał udział w edycjach Cracovia Inter Run, Krakowskim Biegu Sylwestrowym, Grand Prix Krakowa w biegach górskich, a także wielu innych festiwalach, zawodach czy AWF-owskich Testach Coopera. Miał także swój debiut w konkurencjach sprinterskich.

Nieustannie doskonali swój warsztat pracy jako trener, sportowiec, a także miłośnik chińskiej kultury. Aktywnie bierze udział w pokazach, warsztatach czy wykładach przybliżając chińską kulturę zwłaszcza sztuki walki i taniec lwa.

Aktualnie trenuje pod okiem jednej z najlepszych zawodniczek na świecie w Kung Fu tradycyjnym i sportowym, utytułowanej kadrowiczki, głównej trenerki i założycielki Akademii Młodego Wojownika Ewy Ciembroniewicz, a przez lata był podopiecznym jednego z najbardziej uznanych na świecie trenerów, wielkiego mistrza, prekursora chińskich sztuk walki w Polsce Sifu Grzegorza Ciembroniewicza.

Fotogaleria z zajęć:

_DSF4085 copy

_DSF4202