Sifu Grzegorz Ciembroniewicz

sifu

Należał do najwybitniejszych nauczycieli kung fu i qigongu w Polsce. Był uznanym mistrzem systemu Choy Lee Fut i Luohan Qigong Chen Family. Uzyskał tytuł International Desciple Wing Sing Tong Chen Family Master, należał do wąskiego grona najbardziej doświadczonych i wtajemniczonych uczniów mistrza – spadkobiercy dr Chen Yong Fa. Koordynował nauczanie i organizowanie szkół Choy Lee Fut i Luohan Qigong w Polsce, Niemczech, Szwecji i Norwegii.

Do 5.04.2017 prowadził Kwaterę Główną Chen Family Choy Lee Fut na Polskę, jedyne licencjonowane i autoryzowane centrum prowadzące szkolenie w zakresie kung fu choy lee fut oraz luohan qigong rodziny Chen.

Sztuki walki uprawiał od ponad 40 lat, w tym chińskie kung fu prawie 37 lata. Z kung fu zetknął się we wczesnych latach siedemdziesiątych, współpracując z Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia Ryszardem Piwowońskim. Swoje umiejętności doskonalił u wielu wybitnych mistrzów w Kanadzie, Chinach, USA, Hiszpanii, Australii i na Tajwanie. Początkowo ćwiczył Chow Gar kung fu i tai chi chuan. W roku 1985 nawiązał kontakt z mistrzem spadkobiercą systemu dr Chen Yong Fa i od tego momentu poświęcił się propagowaniu systemu Choy Lee Fut i Luohan Qigong w Polsce i innych krajach.

Należał do grona bezpośrednich uczniów-mistrzów spadkobiercy i strażnika systemu Choy Lee Fut – dr Chan Yong Fa. Pod jego okiem ukończył kurs mistrzowski i wchodzi w skład wąskiej grupy instruktorów-mistrzów „zamkniętych drzwi” Wing Sing Tong, którzy wprowadzani są w najgłębsze tajniki systemu, m.in. doskonalą swoje umiejętności trenując na legendarnych drewnianych manekinach oraz system wewnętrzny Luohan Qigong.

W 2001 roku w dowód uznania dla wybitnych sukcesów organizacyjnych i szkoleniowych w Polsce i na świecie, podczas Światowego Spotkania u Źródeł Choy Lee Futu w King Mui w Chinach , przez ceremonię BI SI, został przyjęty do „wewnętrznego grona” rodziny Chen. Zaszczyt ten spotkał jedynie kilka osób z całego świata.

W 2006 roku Centrum Chińskich Sztuk Walki Choy Lee Fut z Krakowa, prowadzone przez mistrza Grzegorza Ciembroniewicza uznane zostało za najlepszą Szkołe Kung Fu w Europie.

Sifu Grzegorz Ciembroniewicz był jednym z największych autorytetów w Polsce w dziedzinie chińskich sztuk walki kung fu oraz prozdrowotnych metod relaksacyjnych luohan qigong oraz tai chi. Podczas 40 lat swoich praktyk zebrał ogromną wiedzę oraz doświadczenie, i do końca przekazywał swoje umiejętności swoim najbliższym uczniom. Jego centrum było najdłużej działającą szkołą kung fu w Polsce, a sukcesy sportowe świadczą o bardzo wysokim poziomie nauczania przez naszych instruktorów. Niestety, 5.04.2017 zmarł, a jego śmierć stała się ogromną stratą dla całego środowiska praktyków sztuk walki w Polsce.

Choy Lee Fut Poland-Szkola Sifu Grzegorza Ciembroniewicza-www_clf_pl-fot_Miroslaw Mroz-www_Studio22_com_pl

Poniżej przedstawiamy chronologiczną listę najistotniejszych kwalifikacji i wyróżnień Sifu Grzegorza Ciembroniewicza.

2014 – trener kadry narodowej na VI Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego w Chizhou, Chiny

2014 – otrzymanie legitymacji ukończenia kursu trenerskiego w dyscyplinie wushu

2014 – organizacja międzynarodowego spotkania z Mistrzem Chen Yong Fa, Kraków, Polska

2012 – trener kadry narodowej na V Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Huangshan, Chiny

2012 – organizacja międzynarodowego spotkania z Mistrzem Chen Yong Fa, Kraków, Polska

2008 – Otrzymanie Nagrody Indywidualnej I stopnia w uznaniu pracy trenerskiej z Reprezentacją Polski w formach tradycyjnych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
2008 – Wyróżnienie przyznane przez Marszałka Małopolski za osiągnięcia w pracy szkoleniowej.

2001-2007 – coroczne wyróżnienia przyznane przez Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia szkoleniowe.

2007 – 2014 – Objęcie funkcji trenera kadry Polski w formach tradycyjnych przy Polskim Związku Wushu.

2007 – Otrzymanie odznaczenia honorowego Klubu KS Cracovia – medalu „Merenti KS Cracovia.

2007 – Zdobycie 7 złotych medali na III Mistrzostwach Juniorów Wushu przez zawodników z Choy Lee Fut Kung Fu za wybitne osiągnięcia szkoleniowe.

2006 – uzyskanie I klasy sędziowskiej wushu.

2006 – Współorganizowanie Obchodów  Upamiętniających  200 -tną Rocznicę Urodzin mistrza Chan Heunga, założyciela systemu Choy Lee Fut Kung Fu – Chiny, grudzień 2006.

2005 – wyróżnienie od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego za osiągnięcia szkoleniowe w roku 2004

2004 – wyróżnienie od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego za osiągnięcia szkoleniowe w roku 2003

2003 – Otrzymanie Nagrody Zespołowej I Stopnia w uznaniu zasług za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w roku 2003, przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

Organizator corocznych międzynarodowych szkoleń z kung fu choy lee fut i luohan qigong prowadzonych przez mistrza Chen Yong Fa.

2001 – Przyjęcie do „wewnętrznego grona” rodziny Chen (Ceremonia BI Si), King Mui Chiny.

2000 Zorganizowanie I Mistrzostw Świata w Choy Lee Fut Kung Fu, Kraków 2000.

1999 – Otrzymanie prestiżowego wyróżenia „najlepszego trenera kung fu” przez organizację World Karate Union z siedzibą w USA.

1999 – Ukończenie kursu mistrzowskiego z Luohan Qigong u mistrza, dr Chen Yong Fa – Australia.

1998 – Ukończenie kursu mistrzowskiego z Choy Lee Fut Kung Fu u mistrza, dr Chen Yong Fa – Australia.

1992 – Ukończenie kursu trenerskiego kung fu International Chinsese Kuoshu Federation z siedzibą na Tajwanie – Hiszpania 1992.

1991 – Ukończenie kursu trenerskiego kung fu/kuoshu – Tajwan.

1991-2001 – redaktor naczelny kolejno magazynów poświęconych sztukom walki „Kung Fu”, „Karate-Kung Fu”.

1988 – 4-miesięczny trening Choy Lee Fut w Guangzhou, Chiny.

1985 – Trening w Instytucie Wushu w Pekinie pod kierunkiem Wu Bina, Chiny.

1984 – Rozpoczęcie trenowania systemu Choy Lee Fut Kung Fu i Luohan Qigong.

1972-81 – trenowanie stylu Chow Gar, wielki mistrz Sing Ming Li Kanada.

1971-72 – trenowanie stylu Ognistego Smoka, wielki mistrz Daniel Pai USA.