9 rocznica urodzin Instytutu Konfucjusza w Krakowie – Zaproszenie do wspólnej zabawy

Już w najbliższą sobotę wyjątkowe wydarzenie, na które chcielibyśmy zaprosić wszystkich sympatyków kultury Chin. Nasz wieloletni partner – Instytut Konfucjusza w Krakowie obchodzi swoje urodziny a do wspólnej zabawy zaprasza także adeptów Centrum Choy Lee Fut Polska. Poniżej szczegółowe informacje nadchodzącej imprezy.

26 września: urodziny Instytutu Konfucjusza

Termin: 26.09.2015
Miejsce: Restauracja „Pekin”, Klub sportowy „Bronowianka”

 

Z radością zapraszamy Państwa – dorosłych i dzieci – na kolejne urodziny Instytutu Konfucjusza. Będzie to 11. rocznica powstania tej instytucji na świecie i 9. rocznica założenia Instytutu Konfucjusza w Krakowie. W tym roku motyw przewodni urodzin to chiński sport narodowy – pingpong. Poniżej znajdziecie Państwo szczegółowy plan uroczystości.

WSTĘP WOLNY!

Otwarty turniej pingponga „Puchar Konfucjusza”

Wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności, serdecznie zapraszamy do udziału w otwartym turnieju tenisa stołowego o „Puchar Konfucjusza„. Start w zawodach jest bezpłatny – żeby się zgłosić wystarczy przysłać swoje imię, nazwisko i wiek na adres: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl. W tytule wiadomości prosimy podać „Pingpong”. W jednym zgłoszeniu można podać nazwiska kilku osób.

Czas: 1300 – 1800

Miejsce: Hala klubu sportowego „Bronowianka”, ul. Zarzecze 124A

Nagrody:

I miejsce - roczny kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na kolację w restauracji „Pekin” dla 4 osób (wartość nagrody: 2200 zł)

II miejsce – semestralny kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na kolację w restauracji „Pekin” dla 4 osób (wartość nagrody: 700 zł)

III miejsce – semestralny kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na kolację w restauracji „Pekin” dla 2 osób (wartość nagrody: 600 zł)

 

 

Warsztaty gry w chińską „zośkę”

Chińska „zośka” zdecydowanie różni się od tej znanej z polskich podwórek, ma bowiem postać piórkowej lotki, która podczas odbijania wydaje charakterystyczny brzęczący dźwięk. W Chinach gra w „zoskę” (po chińsku zwaną jianzi) to sport narodowy, ale także świetny sposób na aktywną rozrywkę. W chińskich parkach i na placach można często zobaczyć, z jaką zdumiewającą zwinnością odbija się „zośkę”.

Podczas warsztatów nasi chińscy lektorzy pomogą Wam szybko opanować najważniejsze techniki tej gry. Na koniec urządzimy małe zawody – zwycięży ten, kto odbije „zośkę” najwięcej razy.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

Wstęp wolny

Nagroda: voucher na obiad/kolację w restauracji „Pekin” dla 2 osób

 

 

Warsztaty chińskiej kaligrafii

W kulturze chińskiej wielką wagę przykłada się do eleganckiego wyglądu pisma, dlatego kaligrafię traktuje się jako jedną z najważniejszych dziedzin sztuki. Podczas warsztatów prowadzonych przez naszego mistrza kaligrafii poznacie tajniki sztuki pięknego pisania znaków – od najprostszych do trudniejszych, dowiecie się także, czym są „cztery skarby kaligrafa„. Oprócz tego każdy będzie mógł otrzymać swoje imię zapisane w chińskich znakach.

W drugiej części warsztatów chwycimy wielkie pędzle wodne i zamiast na papierze będziemy kreślić duże znaki na chodniku. Następnie nasz mistrz kaligrafii oceni je swoim wprawnym okiem i wybierze najładniejszy znak.

Warsztaty dla dzieci i dorosłych

Wstęp wolny

Nagroda: semestralny kurs kaligrafii w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, voucher na obiad/kolację w restauracji „Pekin” dla 2 osób

 

 

Otwarte lekcje chińskiego

Czy to możliwe, że po chińsku „mama” i „koń” brzmią tak samo, a „nie ma za co” podobnie do „bukiecik„? Tego wszystkiego i wielu innych rzeczy dowiecie się podczas otwartych lekcji języka chińskiego, prowadzonych przez naszych lektorów. Lekcje podzielone są na trzy bloki tematyczne:

  • podstawowa komunikacja (przywitanie, pożegnanie, dziękowanie, …)
  • zwierzęta chińskiego zodiaku (nazwy poszczególnych zwierząt, liczebniki)
  • chiński w podróży (garść zwrotów i słownictwa, które przyda się podczas odwiedzin w Chinach)

Lekcje dla dzieci i dorosłych

Wstęp wolny

Czas trwania: 1300 – 1800 (można dołączyć w dowolnym momencie)

Warsztaty, gry i zabawy dla dzieci

Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty chińskich wycinanek z kolorowego papieru, plecenia chińskich węzełków oraz jedzenia przy użyciu pałeczek. Poprzez gry i zabawy dzieci będą mogły także nauczyć się najważniejszych chińskich znaków.

Warsztaty dla dzieci

Wstęp wolny

Czas trwania: 1300 - 1800 (można dołączyć w dowolnym momencie)

http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/o-nas/aktualnosci/-/journal_content/56_INSTANCE_2RajiNfklZ7w/30304575/99680176