Nowe zajęcia dla dzieci w naszym Centrum – balet !!

Rozpoczynamy nabór dzieci w wieku 4-6 lat oraz 7-11 lat do baletowych grup początkujących, które odbywać się będą w piątki o godz. 16.15 w Centrum Choy Lee Fut Polska ul.Królewska 51.

Rozszerzamy naszą ofertę dla dzieci o zajęcia baletowe oparte na technice tańca klasycznego, współczesnego oraz barre au sol, a także ćwiczeniach rytmiczno-ruchowych wykonywanych do muzyki poważnej i jazzowej.

 

Balet dla dzieci

Dlaczego właśnie balet?

Celem zajęć  jest wszechstronny rozwój fizyczny i artystyczny. Pomaga w kształtowaniu sylwetki i prawidłowej postawy ciała dziecka, jak również wrażliwości na muzykę i rytm. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 7-11 lat, których głównym celem jest zapoznanie najmłodszych z rytmem muzycznym oraz podstawowymi krokami tanecznymi.

Dla młodszych dzieci również przygotowaliśmy specjalny program nauczania zawierający elementy tańca klasycznego.

Balet a inne dyscypliny sportowe

Taniec klasyczny jest doskonałą techniką wspomagającą w wielu sportach wyczynowych. Poprawia gibkość, skoczność oraz koordynację ruchową, a co najważniejsze rozwija grację, płynność ruchów, ogólną prezencję, pamięć ruchową. Uczestnicząc w zajęciach dzieci nauczą się:

Choy Lee Fut Polska_balet dla dzieci_oferta 2014/2015

  • opanowania własnego ciała
  • świadomości sposobów wykorzystywania różnych jakości ruchu
  • szukania własnego stylu
  • sztuki improwizacji

Również:

  • poprawią swoją sprawność fizyczną
  • skorygują wady postawy
  • poprawią wizerunek i prezencję
  • poczują pewność siebie

Zajęcia poprowadzi instruktorka/tancerka Agata Wilk

Choy Lee Fut Polska_instruktorka_Agata Wilk

Parę słów o niej: Pierwsze kroki taneczne stawiała w wieku 9 lat w Zespole Baletowym „Kanon” pod okiem Aiszy Hadyny, gdzie nauczyła się techniki tańca klasycznego, modern oraz polskich tańców narodowych. W 2004 roku rozpoczęła współpracę z Grupą Tańca Współczesnego „Forma”. Następnie przez 4 lata pobierała naukę w Studiu Baletowym Opery Krakowskiej, gdzie zdobyła wykształcenie sceniczne biorąc udział w licznych przedstawieniach Opery Krakowskiej. W 2011 roku zdobyła dyplom zawodowego tancerza Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu i natychmiast rozpoczęła pracę w Operze Śląskiej jako tancerka zespołowa biorąc udział w wielu spektaklach na scenach wielu teatrów m.in. w Warszawie, Katowicach czy Gorzowie Wielkopolskim. Pasjonuje się nie tylko tańcem klasycznym, ale również współczesnym i jazzowym, a swoją wiedzę i umiejętności w tym kierunku rozwija na corocznych warsztatach w Kielcach, Koszęcinie i Krakowie.

Choy Lee Fut Polska_instruktorka Agata Wilk

Serdecznie zapraszamy na lekcję otwartą, o której będziemy informować już wkrótce.

 

Więcej informacji na temat zajęć pod nr tel 12 626 12 38 lub w recepcji Centrum CLF ul. Królewska 51.