Międzynarodowe Mistrzostwa Wushu – 24-26.05.2013 Warszawa

W dniach 24-26 maja br w Warszawie rozegrano XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wushu oraz X Grand International Wushu Festival. W Mistrzostwach wystąpiło prawie 350 zawodników z 34 klubów. Klub MUKS „Choy Lee Fut” reprezentowało 29 zawodników. Zawodnicy wywalczyli imponujacą ilość 70-ciu medali, w tym 25 złotych, 28 srebrnych i 16 brązowych. Nasi zawodnicy zdominowali konkurencje form tradycyjnych zdobywając 53 medale. Zawodnicy reprezentujący Klub MUKS „Choy Lee Fut” trenują w Centrum Szkoleniowym Chan Family Choy Lee Fut na Polskę (Chan Family Choy Lee Fut Headquater school for Poland) prowadzonym prze mistrza Grzegorz Ciembroniewicza, jednego z najbardziej doswiadczonych ekspertów systemu Chan Family Choy Lee Fut na świecie. Mistrz Grzegorz Ciembroniewicz należy do najstarszych i najbardziej zaufanych uczniow „zamknietych drzwi” sifu Chan Yong Fa, współczesnego spadkobiercy rodzinnej tradycji systemu, będącego jedną z najwybitniejszych postaci tradycyjnego kung fu na świecie. Zawodnicy szkoleni sa na codzień przez trenerów Joannę Skamle (4- krotna mistrzynie swiata w walkach pelno kontaktowych leitai, sanshou, sanda ), Ewę Ciembroniewicz (wielkrotną mistrzynię swiata i Europy w formach tradycyjnych), Janusza Koryczana i Adama Mirkiewicza. W szkoleniu pomaga również instruktor Krzysztof Rodek – wielokrotny mistrz świata i Europy w formach tradycyjnych.
Najlepszymi zawodnikami w kategorii form tradcyjnych seniorów został Sebastian Oleszczuk, a seniorek Joanna Romańska. Sebastian Oleszczuk wywalczył 2 złote medale (w konkurencji form tradycyjnych z szablą i kijem), 2 srebrne (w konkurencji form tradycyjnych z bronią długą różną, bronią krótką różną), 1 brązowy w konkurencji form tradycyjnych południowych.

Joanna Romańska – zdobywczyni 1 złotego medalu w formach podwójnych w duecie z Ewą Ciembroniewicz oraz 2 srebrnych medali w konkurencji form tradycyjnych seniorek z mieczem i konkurencji z bronią krótką różną.
Najlepszym seniorem w konkurencji walk qingda został Bartosz Lubryczyński, zwycięzca kategorii +90 kg. Bartosz wywalczył także 2 złote i 1 srebrny medal w formach tradycyjnych.
Bardzo dobrze zaprezentowała się również najlepsza polska zawodniczka w formach tradycyjnych od 2007 roku, wielokrotna mistrzyni i medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski Ewa Ciembnroniewicz, której występ na mistrzostwach do ostatniego dnia stał pod dużym znakiem zapytania, z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Zawodniczka ograniczyła swój strat tylko do czterech konkurencji, mimo to zdobyła dwa złote medale w formach tradycyjnych z szablą i formach podwójnych w duecie z Joanną Romańską oraz dwa srebrne w formach tradycyjnych ręcznych oraz w formach z kijem seniorek (tutaj walkę o złoto przegrała 0.01 punkta !).

Swoją wysoką formę potwierdził także Krzysztof Rodek, aktualny mistrz Europy z Rumunii w formach tradycyjnych ręcznych cailifo, któremu kontuzja kolana, umożliwiła start jedynie w 3 konkurencjach, w których zdobył 2 złote i 1 brązowy medal.

W konkurencjach juniorów dominował Jakub Leszczyński (w kategorii wiekowej 15-17 lat), który w konkurencjach form tradycyjnych wywalczył dla naszego klubu 6 złotych i 1 srebrny medal. Został uznany za najlepszego juniora Mistrzostw w swojej kategorii wiekowej, Jakub jest jednym z najbardziej utalentowanych adeptów Chen family Choy Lee Fut młodego pokolenia.

Aleksandra Ostaszewska zdobyła 1 złoty i 2 srebrne medale w kategorii form tradycyjnych juniorek, kategoria wiekowa 12-14 lat.

Junior Bartosz Oramus, brązowy medalista ME w Tradycyjunym Wushu z Rumunii w walkach qingda, wywalczył na Mistrzostwach Polski w warszawie aż 6 medali, 5 medali w formach tradycyjnych ( 2 srebrne i 3 brązowe) oraz serbrny w walkach qingda juniorów do 65 kg.

Do sukcesu drużyny przyczynili się nasi utytułowani młodsi juniorzy: Konrad Domagała i Miłosz Dobosz. Konrad Domagała pomimo kontuzji wywalczył 3 medale (1 złoty w formach tradycyjnych z szablą , kat. 12-14 lat, 1 srebrny w formach tradycyjnych południowych kat. 12-14 lat oraz 1 brązowy medal w walkach qingda juniorów 12-13 lat, do 58 kg).
Miłosz Dobosz zdobył 4 medale (1 złoty w konkurencji form tradycyjnych bronie krótkie różne , 2 srebrne w konkurencji form tradycyjnych z kijem i szablą , kat. wiekowa 12-14 la, 1 brązowy medal w konkurencji form tradycyjnych z bronią długą różną).
Trójka młodych wojowników 9 – latków (Filip Płatek, Daniel Spisak oraz Maciej Pasieka) z Akademii Młodego Wojownika przy Choy Lee Fut Polska – na codzień ćwiczący w filii Dębniki wywalczyła pierwsze w swoim życiu medale na Mistrzostwach Polski. Młodzi wojownicy zdobyli 6 medali (1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe) Wielkie brawa dla debiutantów.