VI Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego – wielki sukces Reprezentacji Polski w Wushu Tradycyjnym

W dniach 24-29.10.2014, u podnóża góry Jiuha w prowincji Anhui, zostały rozegrane VI Mistrzostwa Świata w Wushu Tradycyjnym.
Organizatorami mistrzostw były IWUF (International Wushu Federation) i Chińska Federacja Wushu.
Zawody odbyły się w niezwykłej scenerii u stóp 99 metrowego posągu Ksitigarbha Bodhisattvy, w pobliży pasma gór Jiu Ha Shan, gdzie na obszarze 100 km2 znajduje się 99 szczytów górskich. Jest to wyjątkowe miejsce. Zbudowano tutaj dziesiątki świątyń buddyjskich i taoistycznych.

W tej niezwykłej scenerii rywalizowało o medale MŚ Wushu Tradycyjnego ponad 2500 zawodników z całego świata. Konkurencje rozegrano na 6 dywanach, na otwartej przestrzeni przy temperaturze dochodzącej do 32 stopni.

Polska Reprezentacja Wushu Tradycyjnego PZWS liczyła 14 osób (5 zawodników i 9 zawodniczek). Funkcję głównego trenera reprezentacji Polski pełnił Grzegorz Ciembroniewicz, drugiego trenera Robert Maślanka, a kierownikiem ekipy był Jacek Świątkowski.

Udział w mistrzostwa uwieńczony został wywalczeniem przez naszą reprezentację 20 medali (1 złoty, 5 srebrnych, 14 brązowych).

Wyniki reprezentantów Polski:
Krzysztof Rodek (1,1,1) -Choy Lee Fut Polska
Bartosz Lubryczyński (0,1,2) – Choy Lee Fut Polska
Tomasz Bilut (0,1,1)
Ewa Ciembroniewicz (0,1,1) – Choy Lee Fut Polska
Anita Tomaszewska (0,0,2)
Kinga Dolecka (0,0,1) – Choy Lee Fut Polska
Mariola Kubiak (0,0,2)
Anna Kubiak (0,1,0)
Beata Engel (0,0,1)
Gabriela Żmuda (0,0,1)
Wiktoria Cieślicka (0,0,1)
Piotr Miśkiewicz (0,0,1)

Zawodnicy z Krakowa trenujący w Centrum Choy Lee Fut Polska – Chan Family Choy Lee Fut Headquater School for Poland, zdobyli 9 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 5 brązowych.

Wiele konkurencji rozegranych zostało na najwyższym światowym poziomie, w których rywalizowali o medale zarówno mistrzowie świata w formach tradycyjnych jak i sportowych. O wyniku często decydowały 0,01 pkt.
Najliczniejsze ekipy wystawiły reprezentacje Rosji (150 zawodników) USA (130 zawodników) oraz Brazylia (80 zawodników).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom znakomitych wyników, dziękujemy zawodnikom za za wolę walki i atmosferę jaka panowała w drużynie.

Choy Lee Fut Polska_reprezentacja Polski_6thWTWC

 

Choy Lee Fut Polska_reprezentacja Polski_6thWTWC