Założyciel i główny szkoleniowiec Akademii Młodego Wojownika Kung Fu (od 2011)
Ewa Wiśniewska – dr nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o kulturze i religii (obrona 23.01.2023, uchwała 15.03.2023)
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego kierunków:
- pedagogika specjalność animacja kulturalna na Wydziale Filozoficznym,
- studia azjatyckie w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu,
- Wydziałowe Kulturoznawcze Studia Doktoranckie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
Doświadczenia zebrane w czasie 15 lat praktyki tradycyjnego stylu gongfu jak i 10 lat kariery zawodniczej w wushu stały się inspiracją do podjęcia badań naukowych, które zaowocowały rozprawą doktorską Chińskie sztuki walki wushu jako przejaw dyplomacji kulturalnej Chin.
Oprócz działalności naukowej podejmowała także liczne inicjatywy popularyzatorskie w postaci pokazów, wykładów, warsztatów i seminariów z zakresu gongfu, wushu, qigong, taijiquan i tradycyjnego tańca lwa m.in. podczas corocznych Obchodów Chińskiego Nowego Roku organizowanych przez Instytut Konfucjusza w Krakowie, podczas Festiwalów Azjatyckich organizowanych przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ czy jako prelegentka podczas konwentów tj. Xmascon 2019, Magnificon Expo 2019, Confiction 2019 czy Ryucon 2022. Obecnie prowadzi wykłady gościnne w Instytucie Konfucjusza UJ.
15 lat poświęciła praktyce stylu Choy Lee Fut, uzyskując czarny stopień. Swoje zainteresowania rozszerzyła także o styl shaolinquan.
Podczas 10-letniej kariery zawodniczej zdobywała wielokrotnie medale Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski w wushu tradycyjnym. W latach 2005-2015 członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Wushu, reprezentantka Polski na Mistrzostwach świata i Europy w wushu tradycyjnym i sportowym. Utytułowana zawodniczka o Międzynarodowej Klasie Mistrzowskiej przyznanej przez Polski Związek Wushu.
Prowadzi zajęcia kung fu dla dzieci, oraz z systemów wewnętrznych tai chi. Od 2008 posiada państwowe uprawnienia instruktora sportu w dyscyplinie Wushu, a od 2015 roku trenera w dyscyplinie Wushu w stylach tradycyjnych.
Nie tylko jako wieloletni praktyk sztuk walki lecz również jako magister pedagog i doktor nauk u kulturze i religii opracowała unikalny program szkolenia tradycyjnego gongfu, łączący tradycyjne wartości niesione przez chińskie sztuki walki z nowoczesnymi metodami treningowymi pozwalającymi osiągnąć szybsze efekty szkoleniowe.
Od 2011 prowadzi Akademię Młodego Wojownika Kung Fu, której obecna lokalizacja znajduje się w Szkole Podstawowej nr 110 (ul. Skwerowa 3).
Współpracowała także ze szkołami prowadząc dodatkowe zajęcia rekreacyjne w oparciu o kungfu: Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki – Korzkiew. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi klas integracyjnych – 3-letnia współpraca z Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 12.
Fotorelacja z promocji doktorskiej 9.05.2023 w Colegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Fotorelacja ze startów podczas 1st European „Cailifo and Hongjia Cup” Championships 2015 w Krakowie (Polska)